Jak vybrat ten nejlepší kolagen? Snadno

od

Kolagen je hlavní bílkovinou našeho těla. Najdeme ho v pojivových tkáních (kosti, kůže, chrupavky a šlachy). Je klinickými studiemi prokázáno, že když si udržujeme hladinu kolagenu v těle na „mladistvé“ úrovni, tak podporujeme naše zdraví. Zdraví, o které je potřeba pečovat, protože stárneme.

Nejlepší kolagen na trhu

Co je primární funkcí kolagenu? Kolagen pomáhá tkáním ustát natahování všeho druhu. Není tajemstvím, že produkce kolagenu začne klesat mezi 18-30. rokem. Po 40 roce už kolagenu nepřibývá, a navíc jeho hladina klesá asi o jedno procento ročně. Když je nám cca 80 let, rovná se naše zásoba kolagenu asi 75 % zásoby mladého těla.

Jak situaci čelit? Zařadit ho ve formě doplňků stravy do každodenní rutiny. Ale který vybrat? A jak se v džungli všech kolagenových prášků a nápojů vyznat?

Nejlepší kolageny jsou všechny, jak hlásají marketingové claimy všech značek. Přitom udělat si malé porovnání a zhodnotit vztah mezi cenou a výkonem produktu není tak těžké. Dokonce je to rychlejší, než si číst sáhodlouhé přesvědčovací texty.

Nejlepší kolagen na klouby – jaký typ kolagenu vybrat

Pokud vás trápí klouby, soustřeďte se na kolagen typu II. Ten je vhodný pro péči o zdraví chrupavek a kloubů. Nevěřte, že je jeden kolagen na všechno. Vyžadujte po výrobci informaci, kolik procent jakého typu kolagenu se v jeho produktu nachází. Někdo chce jen prodat za každou cenu.

Nejlepší kolagen na pleť a pro kůži? Kolagen typu 1

Pleť a kůže mají jinou podstatu fungování. Když se miminko narodí, má zejména kolagen typu III. Kéž by to tak zůstalo. Vypnuté tvářičky, naducaná pevná pleť bez pigmentových skvrny a vrásek. No, ale to by tu nesmělo být stárnutí, které způsobuje, že kolagen typu III se postupně mění na kolagen typu I, který je během našeho života v pleti a kůži v největším zastoupení. Pokud se tedy chcete věnovat vráskám, striím, celulitidě, vlasům a nehtům (rostou z kůže), pak vybírejte produkt, který obsahuje kolagen typu I.

Který kolagen je nejlepší? Záleží na zdroji

Nejlepší kolagen pro výrobce je hovězí a vepřový. Jsme v Evropě, dobytek je velké zvíře a jako zdroj kolagenu je to ekonomicky velmi vhodný počin. Je ovšem klinicky dokázáno, že vstřebatelnost kolagenu z těchto zdrojů je 1,5 x horší než využitelnost kolagenu rybího (často nazývaného mořským).

A pokud se bavíme o zdroji, konkrétně rybího kolagenu, chtějme vědět, z jakých rybiček ho výrobce získal. Je zdroj z čistých vod nebo z antibiotiky kontrolovaných sádek? Co se dělo s masem ryb, když se spotřebovaly kůže na kolagen? Vyhodilo se, protože nebylo k jídlu, ale na získání kolagenu ryba stačila?

Pokud je vám sympatická představa kolagenu z divokých vod Norska, kdy se kolagen získal z kůží ryb, jejichž maso bylo zpracováno pro potravinářský průmysl, tak musíme jen souhlasit.

Navíc, když dodavatel kolagenu splňuje podmínky udržitelného hospodářství a přírodu po sobě nezanechává zdevastovanou, ale naopak investuje do její regenerace a rozvoje pro budoucí život.

Víte, že…

Divoké norské tresky, ze kterých se získávají kolagenní peptidy do potravinových doplňků Collamedic, jsou využity do posledního gramu? Výroba je tak maximálně ekologická.

Veganský kolagen

Až jednou přijde někdo s patentem na kolagen veganský, tak ovládne trh. Protože zasít semínko, počkat a sklidit protistárnoucí kolagen, to je sen každého podnikatele. Aktuálně žádný plnohodnotný veganský kolagen neexistuje.

Jaký kolagen je nejlepší? Záleží době užívání, na množství i na formě zpracování

Pokud budeme vycházet z informací výše, tedy, že mořský kolagen se vstřebává lépe a lidskému tělu je přirozenější než kolagen z jiných zdrojů, tak se musíme podívat i na potřebné množství.

5000 mg kolagenu dokáže denně obnovit cca 1 % kolagenu v lidském těle. Aby tělo kolagen efektivně zpracovalo, je nutné ho štěpit „na malé kousky“, aby se kolagen propracovat až do kůže. To je možné zajistit hydrolýzou a úpravou kolagenu na kolagenní peptidy. Po třech měsících pravidelného užívání 5000 mg denně je možné posoudit zlepšení stavu pleti, vlasů a nehtů.

 

Kolagenní peptidy můžete užívat třeba jako kolagenový prášek Collamedic s mořským kolagenem z norských tresek. Nemá žádnou chuť ani barvu, jednoduše ho rozpustíte ve studené vodě nebo ochuceném chlazeném nápoji a vypijete. Obsahuje 5 000 miligramů kolagenních peptidů v každé dávce, zdaleka nejvyšší množství na českém trhu. Při denním užívání rozsáhlé klinické testy prokázaly zlepšení stavu pleti z pohledu hydratace o 34,8 %.

Nejlepší kolagen pro ženy

Krása ženy je v jejím vnitřním nastavení. O rovnováze a uvědomění si vlastní hodnoty. Se sebeláskou jde ruku v ruce péče o vlastní tělo. Snaha o to, dodávat mu vše, aby bylo zdravé. Zdraví, přiměřená fyzická aktivita a vyvážená strava je přímou cestou ke kráse. Protože silné lesklé vlasy, vlastní pevné nehty a vypnutá hydratovaná pokožka je to, co spatříte na první pohled.

Nejlepší kolagen na vrásky

Kdyby tak mohl člověk udržet kolagenovou výbavu náctiletých. To bohužel nejde, stárnutí nikdo zastavit neumí. Ale je tu cesta, jak ho zpomalit. U vrásek a stárnutí pleti je mnohem důležitější prevence než následné řešení, vyhlazení a vypínání vrásek estetickou chirurgií.

Dodržujete pitný režim? Správně se odličujete, pleť čistíte a dodáváte jí hydrataci pomocí sér a krémů s patentovanými angi-age látkami? Mohlo by vás zajímat, jak vypadá nedostatek kolagenu ve vnitřních vrstvách kůže. A stejně tak si můžete přečíst detailní článek o tom, co se v pleti děje, když jí budete pravidelně dodávat jak kolagen, tak vitamín C.

Nejlepší kolagen na vlasy

Aby byl kolagen efektivní v podpoře vlasového kořínku, musí to být kolagen, který se vstřebává do měkkých tkání. Tedy kolagen typu I, ideálně rybí, aby ho tělo úspěšně zpracovalo. Jak pomáhá kolagen s kvalitou vlasů se můžete dočíst v samostatném článku.

Nejlepší kolagen na celulitidu

Kolagen s celulitidou souvisí i nesouvisí. Celulitida jsou tukové buňky, které jsou vidět pod povrchem kůže. Příjem kolagenu vám nepomůže tukové buňky zmenšit. Ale tím, že se kůže zpevní, tak hrbolkům nedovolí, aby byly tolik viditelné. S kolagenem by se měl přijímat i vitamín C, který působí jako antioxidant. Ten navíc pomáhá redukovat tuk a povzbuzuje tvorbu kolagenu. Kombinace proti celulitidě je to výborná.

Zkušenost zákaznice Liběny Š.:

„Kolagen používám více než rok, určitě se mi zpevnila kůže, dost to zlepšilo celulitidu, vrásky nepřibývají 🙂

Nejlepší kolagen na klouby

Pokud hledáte kolagen na klouby, chtějte silný produkt s kolagenem typu II. Ideálně doplněný o kyselinu hyaluronovou (200 mg denně), glukosamin, chondroitin, MSN a vitamín C. Při výběru si udělejte čas a projděte si na internetu složení jednotlivých produktů. Porovnejte obsah jednotlivých látek s hladinou denní doporučené dávky. Myslete i na to, že někdy se berou až 3 kapsle denně – hodnoty za 1 kapsli sčítejte.

Nejlepší tekutý kolagen

Z logického uvažování je tekutý kolagen spíše marketingový trik. Aby výrobce získal kvalitní kolagen, provede hydrolýzu „rybích kůží“. Získá prášek. Ten může obohatit o dochucovadla, barviva nebo vitamíny. Zajistí hygienické balení předpřipravené dávky a nechá zákazníka, aby si drink připravil dle libosti.

Pokud chcete koupit tekutý kolagen, platíte navíc z předem přimíchanou vodu, konzervanty a také náklady za mnohem dražší dopravu (tím nemyslíme doručovací klienty, ale kamiony). Převážet těžkou vodu je náročnější než dopravit suchý prášek. Tekutý kolagen určitě má ve světě krásy své místo. Ale hydrolyzovaný kolagen je šetrnější k přírodě i k vám.

Nejlepší hydrolyzovaný kolagen v prášku

Bylo by hloupé tvrdit, že nejlepší hydrolyzovaný kolagen v prášku je Collamedic. Nejsme na trhu jediní. Ale pokud chcete najít kolagen, kde denní dávka je 5000 mg hydrolyzovaného bioaktivního mořského kolagenu, chtějte vědět i zdroj kolagenu. Chtějte vědět, jestli vám s kolagenem přijde zdarma silný vitamín C s postupným uvolňováním. Nebojte se zeptat, jestli přijde i nějaký dáreček – třeba krém na ruce, omlazující sérum v roll-onu, vitamín D3 nebo třeba levandulový olejíček?

Zjistěte si, jestli značka, nad kterou přemýšlíte ve svém vývoji zohlednila i kyselinu hyaluronovou pro vaši pleť. A jestli se o pokožku postará i z vnějšku díky kvalitnímu sérutělovému mléku. Všechny odpovědi znáte? Tak si ještě přepočtěte, kolik stojí dávka kolagenu na den. A teď už máte všechny informace, abyste se mohli rozhodnout. Věnujte svému rozhodnutí čas. Získejte si všechny informace. Investice do sebe vyplatí jen, pokud je to investice přínosná.

Užívání kolagenu zkušenosti

Zkušenosti našich uživatelek si můžete prostudovat hlavně na sociálních sítích – na FacebookuInstagramu.