Je lepší collagen drink v lahvičce nebo kolagen v prášku?

od

Přemýšleli jste někdy, jaký je rozdíl mezi hotovým namíchaným kolagenovým drinkem v lahvičce a kolagenem v prášku, který si připravíte sami? Jak se v produktech vyznat? Jaké jsou výhody a nevýhody z pohledu uživatele nebo životního prostředí? Čtěte dále a získejte odpovědi na všechny své otázky týkající se tekutého kolagenu a kolagenového prášku.

Bioaktivní mořský kolagen na pleť – proč o něm vůbec přemýšlet?

Protože se bez něj neobejdeme. Jako děti máme kolagenu dostatek. Naše pleť je vypnutá, vlasy husté, nehty pevné. Bolest kloubů vůbec neznáme. Bohužel to není neměnný stav. Od určitého věku produkce kolagenu klesá každý rok o 1-1,5 %. S přibývajícími roky už nedostatek kolagenu nemůžeme přehlížet.
Důležité je vědět, že existuje několik typů kolagenu. Z těch nejzákladnějších nás zajímá kolagen typu I a III pro pleť bez vrásek a kolagen typu II pro bezproblémový pohyb.

Důležité je vědět, že existuje několik typů kolagenu. Z těch nejzákladnějších nás zajímá kolagen typu I a III pro pleť bez vrásek a kolagen typu II pro bezproblémový pohyb.

Co je kolagen v prášku? Kolagen sáčky nebo plná dóza

Kolagenový prášek je přírodní doplněk stravy, který pomáhá zvýšit hladinu kolagenu v těle. Při jeho pravidelném užívání se zlepší stav kůže i pohybového aparátu (klouby, kosti). Jeho zdrojem jsou, v ideálním případě, kůže divoce žijících ryb.

Čistý kolagen na pleť – kolagenové peptidy v prášku

Aby byl kolagen dobře vstřebatelný, upraví se enzymatickou hydrolýzou, která jej naštěpí na velmi krátké řetězce. Tyto částečky mají velikost asi 3000 daltonů se nazývají peptidy. Lidské tělo kolagenové peptidy přirozeně ochotně přijímá a rozesílá do oblastí, kde je vlivem věku kolagenu méně. Obecně je rybí kolagen 1,5krát vstřebatelnější než kolagen z jiných zdrojů.

Co vše vám kolagen může pomoci vyřešit?

Co je tekutý kolagen na pití (collagen drink) v lahvičkách?

Tekutý kolagen výrobci připravují v podobě jednorázových laviček, které obsahují malé množství vody a rozpuštěný kolagenový prášek. Hlavním cílem je, aby by se nápoj pohodlně užíval. Z toho důvodu se často přidávají i ochucovadla a barviva. Aby byla zajištěna stabilita nápoje, je nutné jej obohatit látkami, které omezí množení bakterií a zajistí stabilitu. Konzervanty mohou být syntetické nebo přírodní. Každopádně jsou nutné. Bohužel spíše nevhodné pro naše tělo.
Je otázkou na samotného uživatele, jestli raději každé ráno vypije jednu lahvičku a naplní jí odpadkový koš, nebo si kolagenový nápoj umíchá ve skleničce k okamžitému užití. Kolagen prášek je bez konzervantů, čistý nebo ochucený dle vlastní preference.

Zkušenost zákaznice Járy Bednářové:

Používám téměř rok, výsledky jsou znatelné na nehtech, vlasech i kůži. Mohu jen doporučit. Prášek si rozmíchávám v džusech, takže rybí příchuť nejde vůbec cítit.

Hlavní rozdíl mezi collagen drinkem v jednorázové lahvičce a kolagenem v prášku

Tekutý i kolagenový prášek jsou vyrobeny ze stejných kolagenových částic s dalšími prospěšnými živinami, ale hlavním rozdílem je jejich složení a způsob přípravy.

Kolagenový prášek neobsahuje žádné další látky, které by pomáhaly zajišťovat jeho stabilitu. Na mysli máme konkrétně konzervanty. Protože kde je voda, tam je život.

Další výhodou kolagenového prášku je, že si jej připravíte přesně dle aktuální chutě – např. s citronovou nebo pomerančovou šťávou. Kolagenový prášek totiž neobsahuje ani dochucovadla a barviva, která mají případně pomoci utlumit přírodní vlastnosti této látky.

Malou “nevýhodou” tedy je, že si kolagen musíte umíchat ve vodě nebo nápoji. Předpřipravený kolagenový nápoj v jednorázové lahvičce si oproti tomu můžete vypít bez jakékoliv přípravy.

Kolagen v prášku je balený v malých praktických sáčcích a v kabelce nezabere místo – má velikost vizitky. S připraveným kolagenovým nápojem v lahvičce si vyhraďte prostor asi o velikosti 2-3 rtěnek s tím, že nosíte vodu v lahvičce. Někomu by mohlo i vadit, kolik odpadu produkuje s každým užíváním.

Jak tekutý kolagen, tak kolagen v prášku poskytují stejné výhody. Opravdu záleží jen na tom, co lépe vyhovuje vašemu životnímu stylu.

Collamedic akční sada kolagen drink s dárkem
Chcete se o Collamedic hydrolyzovaném mořském kolagenu dozvědět více? Navštivte Collamedic sociální sítě (FacebookInstagram). Často zde zveřejňujeme soutěže o hodnotné ceny nebo informujeme o dárcích k objednávkám.