V boji proti vráskám je nejlepší kolagen

od

Krása pleti je pro ženy důležitá, bez ohledu na věk. Problémy s pletí mohou trápit ženy v různých životních fázích. V pubertě je to akné, suchost, citlivost a alergické projevy.  Po třicítce přicházejí první vrásky a některé ženy se obrátí k doporučení používat kolagenové krémy na pleť.

Ale z pohledu chemických vlastností kolagenu je jeho efekt na pleť mnohem intenzivnější, pokud se užívá vnitřně formou doplňků stravy. Při výběru kolagenu je vhodné dohledat si nejen detailní informace o složení, ale i recenze. Jak vše správně kriticky posoudit? Dočtete se v článku. 

Obsah:

Kolagen na pleť – má to smysl?

Během 5 let existence získal hydrolyzovaný mořský kolagen Collamedic tisíce spokojených zákazníků, z nichž většina jsou ženy. Collamedic je účinný a v tomto článku vysvětlíme, jak na pokožku působí a proč je nutné ho pro dosažení nejlepších účinků užívat vnitřně.

Recenze od paní Radky…

„Vyzkoušela jsem i jiné kolageny, ale tento je nejlepší. Jinými slovy: na obličeji to vidím nejen já, ale i druzí.” Zdroj recenze Facebook

Pleť s nedostatkem kolagenu poznáte snadno

Začneme pár důležitými fakty. Kolagen tvoří až 70 % kloubní chrupavky a 80 % pokožky člověka. Bez něj by tělo nefungovalo. Poskytuje pleti pružnost, spojuje buňky, zajišťuje hydrataci kloubů, vyživuje vlasy a nehty. Tělo samo kolagen tvoří, ale v dostatečném množství pouze do 25-30 let. Pak produkce kolagenu klesá o 1,5 % ročně a nedostatek se projevuje bolestmi pohybového aparátu a sníženou kvalitou pleti, vlasů a nehtů.

Pleť s nedostatkem kolagenu může být suchá, tenká a křehká, s tendencí k tvorbě vrásek a drobných linek. Může se také objevit nepravidelná pigmentace a ztráta elasticity. Nedostatek kolagenu může vést i k ochablým konturám obličeje. Jediným způsobem, jak zvýšit hladinu kolagenu v těle, je užívat ho vnitřně.

Proč užívat kolagen vnitřně?

Pravidelné užívání stoprocentně hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I a III v doporučené denní dávce 5000 mg má pozitivní účinky na pleť. Existuje i mnoho studií potvrzujících vliv kolagenu na hydrataci, elasticitu, redukci vrásek a celkové zpomalení stárnutí pleti. Podle některých testů se mohou pozitivní výsledky na pleti projevit již po 4-8 týdnech pravidelného užívání kolagenu.

Recenze od paní Lucie…

„Luxusní balení, vůbec nejde tak moc cítit rybinou, jak jsem si myslela a ve vodě nejde cítit už vůbec 🙂 doporučuji dát i trochu citrónové šťávy na osvěžující chuť 🙂 užívám necelý týden a můžu říct, že mám vláčnější a štavnatější pleť a to ji mám jinak pořád suchou! :-)))” Zdroj recenze Facebook

Kolagen působí na pleť regeneračně a může pomoci s akné a jeho hojením. Díky svému vlivu na obnovu buněk může být užitečný i při dermatologických diagnózách, jako je rosacea nebo seboroická dermatitida. Kolagen může zlepšit průběh těchto onemocnění a zrychlit obnovu poškozené pokožky.

Recenze od paní Anny…

„Už jsem vyzkoušela pár kolagenu a musím říct,že se vrátím zpět k tomuhle. Za mě opravdu nejlepší. Už po 14 dnech jsem měla hezčí rozzářenou a sjednocenou pleť. Takže určitě doporučuju 😊🔝“ Zdroj recenze Facebook

I během léta vyzkoušejte kolagen na pleť. Při opalování je důležité chránit pokožku před slunečními paprsky a jejich poškozením. Doplnění kolagenu pomáhá pokožce lépe bojovat s ničivým UV zářením. Pleť opaluje zdravěji a opálení vydrží déle. Na vhodný opalovací krém ovšem nikdy nezapomínejte. Kolagen pomáhá i proti pigmentovým skvrnám. Užívání kolagenu může urychlit obnovu kožních buněk a pomoci postupnému zmizení pigmentových skvrn.

Recenze od paní Liběny…

“ Kolagen používám více než rok, určitě se mi zpevnila kůže, dost to zlepšilo celulitidu, vrásky nepřibývají 🙂“ Zdroj recenze Instagram

Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť – doplněk stravy

Na trhu je mnoho značek kolagenových doplňků, což znesnadňuje jejich výběr. Pro zjištění nejlepšího kolagenu na pleť je důležité zajímat se o způsob výroby, použité zdroje a čistotu kolagenového prášku. Collamedic se vyznačuje vysokou kvalitou, což jeho vliv na pleť násobí.

Výroba kolagenu – enzymaticky hydrolyzovaný kolagen

Collamedic se vyrábí metodou enzymatického štěpení, kdy konečným produktem jsou malinké kolagenní peptidy. Tento proces zachovává velmi důležitou bioaktivitu kolagenových peptidů, které mohou být účinně využity v lidském těle pro tvorbu nových molekul kolagenu.

Hydrolyzovaný mořský kolagen v prášku (rybí)

Collamedic kolagen se získává v rámci udržitelného hospodářství. Zdrojem suroviny jsou části ryb, které nejsou zpracovatelné potravinářským průmyslem. Jedná se hlavně o ploutve, kůže a šupiny norských divoce žijících tresek. Oproti kolagenu z hovězího nebo vepřového masa nepotřebuje mořský kolagen tepelné zpracování, což zachovává jeho bioaktivitu. Collamedic je jemný, snadno rozpustný prášek. Připravit si tak můžete jakýkoliv oblíbený nápoj. Collamedic kolagen neobsahuje žádné konzervanty ani aditiva.

Ideální denní dávka kolagenu – kolagen na pití

Podle odborníků je minimální denní dávka kvalitního kolagenu 3 g. Užití méně než 1 g kolagenu denně nemá význam pro zlepšení stavu pleti a doplnění chybějícího kolagenu. Jako ideální množství čistého kolagenu denně se jeví 5000 mg. Na druhé straně, překročení této dávky nemusí urychlit požadované změny.

Víte, že…

“Správné množství kolagenu má vliv na kvalitu kostí a chrupavek, ovlivňuje i kvalitu vlasů, nehtů, zubů a ovlivňuje i kvalitu pokožky, která je díky kolagenu a elastinu, zejména v mládí, pevná, pružná a zvlhčená. Biologický význam kolagenu je proto velký,“ píše v autorském odborném materiálu, publikovaném v časopise Medicus news, Dr. Tůmová z Katedry farmakologie a toxikologie Farmaceutické fakulty UK v Bratislavě.

Jak vybrat nejlepší kolagen na pleť – kosmetika

Kolagen se v kosmetice vyskytuje jako složka anti-age krémů, sér a masek na pleť. Dále ve složení šamponů a kondicionérů na vlasy. Kolagen v kosmetice má za úkol hydratovat, zlepšit elasticitu a pevnost pleti, snížit výskyt vrásek a pigmentových skvrn, posílit vlasy a nehty a podpořit obnovu buněk.

Krém s kolagenem

Zásadní informací je, že kolagenová molekula je příliš velká, aby se dostala až do hlubších vrstev pleti, kde by působila nejúčinněji.

Proto je nutné dodávat kolagenové peptidy, které si tělo dokáže vytvořit zevnitř a využít je tam, kde jsou nejpotřebnější. Peptidy se zachovanou strukturou trojité šroubovice procházejí střevem a krevním oběhem a dostávají se až do pleti.

Pokud chcete pleť omladit pomocí kolagenu, krém není tou správnou cestou. Kolagen je nutné užívat vnitřně. Investujte raději do kolagenového nápoje Collamedic.

Kolagenová maska

Jak jsme již zmínili v předchozím odstavci, pronikání kolagenových peptidů do hlubších vrstev pleti je problematické. Tyto peptidy obvykle působí spíše na povrchu pleti, kde pomáhají vázat vodu, ale jejich účinek je pouze krátkodobý.

Kolagenové sérum

I v séru zastává kolagen funkci “pečovatele” o svrchní vrstvy pleti. Ovšem Collamedic kolagenové sérum působí na pleť hloubkově hydratačně a regeneračně díky kombinaci unikátních patentovaných látek. Ty zlepšují strukturu našeho vlastního kolagenu a podporují tvorbu nových kolagenových vláken v pokožce. Kolagen pak dodává pokožce pevnost a elasticitu, a tím pomáhá redukovat vrásky a zlepšovat celkový vzhled pleti.

COLLAMEDIC® kolagenové sérum na pleť – recenze

  • „Jsem s tímto produktem velmi spokojená, používám ho velmi často,plet krásně vypíná,ale není citit tlak.“
  • „Jsem maximálně spokojena. Výsledky jsou znát. Lehce se vstřebává. Příjemná konzistence.“
  • „Zatím používám jen krátce, ale po nanesení je pleť vypnutá a ráno vypadá odpočatá. Určitě koupím znovu.“

Zdroj: Heureka

COLLAMEDIC – kolagen recenze, diskuze a zkušenosti

Zajímají vás zkušenosti zákazníků, kterým kolagenové doplňky stravy již pomohly? Recenze je možné dohledat i na zbožovém portálu Heureka:

COLLAMEDIC kolagen drink – recenze

  • „Kolagen jako takový znám, takže vím, že na vrásky skvěle funguje. Potěšila mě nižší cena ve srovnání s jinými produkty na trhu. Vzhledem k síle kolagenu to považuji spíše za štěstí, že jsem na Collamedic narazila a asi si koupím na rok dopředu..cena určitě poroste“
  • „Beru již druhý měsíc. Dříve jsem brala jen 3000 mg. Efekt Collamedic 5000 mg rybího kolagenu je citelně silnější. Nemám ještě vrásky, ale jásám z toho, že mám pevnější kůži a tím pádem mizí celulitida – což mě trápilo nejvíc. Strie na stehnech jsou také mírnější. Podle odrustů na vlasech se mi zdá, že vlasy rostou rychleji. Dříve se mi třepily nehty na palcích – to také ustalo. Doporučuji :)“
  • „Super cena oproti jiným produktům, které jsem zvažovala a pročítala. 5000 mg na den nemá téměř nikdo a pokud ano, byla cena téměř jednou taková. Používám druhý měsíc a cítím pleť pevnější. Vidím na laku na nehty, že rostou rychleji nehty a zmizely záděry. Dokonce bych řekla, že mizí i celulitida…“

Zdroj: Heureka

Víte, že…

Kolagenní peptidy z ryb jsou do těla absorbovány až 1,5 krát efektivněji než ostatní typy kolagenu (vepřový, kuřecí či hovězí)? Může za to nízký bod tání, který je vlastní pouze kolagenu z tresek z norských ledových vod..

kolagen drink akční sada

COLLAMEDIC kolagenové kapsle s kyselinou hyaluronovou – recenze

„Kolagenové tablety jsem si koupila na doporučení kosmetičky. Nejprve jsem si udělala intenzivní kúru, jak je výrobcem doporučeno (tj. celkem 6000 mg kolagenu – 1 Collamedic sáček (nápoj) + 4 kapsle denně. Asi po 20 dnech jsem si všimla vyživené pevné pleti. Kamarádka si změny všimla asi po měsíci. Teď používám Collamedic kapsle a Collamedic sérum. Nejjemnější vrásky jsou vyplněné. Pleť je svěží a rozhodně hezčí. Kapsle se jí dvě 2x denně. Někomu by třeba vyhovoval nápoj v prášku – ten je jeden na den. Oproti konkurenci mě potěšila cena – můžu si tak kolagen dopřát každý měsíc. A rostou mi rychleji vlasy a nehty.“

Zdroj: Heureka

Collamedic - kyselina hyaluronová, kapsle, tablety