Tloustne se po kolagenu?

od

Každá žena touží cítit se ve své kůži sebejistě a kolagen může být tajnou zbraní, jak toho dosáhnout. Kolagen nabízí nepřeberné množství kosmetických výhod – od redukce vrásek po posílení vlasů a nehtů. Co přesně ale kolagen je a jaký může mít vliv na vaši váhu?

Obsah:

Co je kolagen?

Kolagen je nejrozšířenější bílkovina v našem těle, která hraje klíčovou roli při udržování pružnosti a pevnosti naší pokožky, vlasů a nehtů. Je to pomyslné lešení, které zajišťuje pevnost naší pokožky, zabraňuje jejímu ochabování a tvorbě vrásek. Pojďme si vysvětlit, že vliv kolagenu na tloustnutí je jednoduše mýtus.

Kolagen – kalorie

Pokud plánujete zařadit kolagen do svého jídelníčku, je důležité znát jeho nutriční hodnoty a přínosy pro vaše tělo. Kolagen je vynikajícím zdrojem bílkovin, což je klíčové pro ženy, které chtějí podpořit hubnutí a zpevnění pokožky.

Přínosy kolagenu při hubnutí:

  1. Příjem bílkovin: Kolagen obsahuje vysoké množství bílkovin, které jsou nezbytné pro růst a regeneraci svalů. Při hubnutí je důležité udržovat svalovou hmotu, aby tělo spalovalo více kalorií, i když odpočíváte.
  2. Snížení pocitu hladu: Bílkoviny v kolagenu mohou pomoci snížit pocit hladu a zlepšit pocit sytosti, což usnadňuje dodržování dietního režimu a předchází nadměrnému přejídání.
  3. Podpora zpevnění pokožky: Během hubnutí ideálně dochází ke ztrátě tuku a objemu, což může ovlivnit pevnost pokožky. Kolagen pomáhá udržovat pružnost a pevnost pokožky, čímž přispívá k lepšímu vzhledu a pocitu zdraví.

Níže uvedená tabulka poskytuje přehled nutričních hodnot pro různé druhy kolagenů (rybí, hovězí a vepřový) na 100 gramů a 5 gramů. Tyto hodnoty se mohou lišit dle konkrétních produktů. Přesné informace jsou povinnou součástí popisu produktu na obalu výrobku.

Surovina Energetická hodnota
(kcal/100g)
Energetická hodnota
(kJ/100g)
Bílkoviny
(g/100g)
Energetická hodnota
(kcal/5g)
Energetická hodnota
(kJ/5g)
Bílkoviny
(g/5g)
Rybí kolagen 360 1506 90 18.0 75.3 4.5
Hovězí kolagen 400 1674 90 20.0 83.7 4.5
Vepřový kolagen 360 1506 90 18.0 75.3 4.5

Kolagen a přibírání na váze – nesmysl…

Kolagen je bílkovina a stejně jako všechny bílkoviny dodává našemu tělu esenciální aminokyseliny. Na rozdíl od jiných zdrojů bílkovin, které mohou být spojeny s tuky nebo sacharidy, však čisté kolagenové doplňky stravy, jako je Collamedic, neobsahují tuky ani cukry. To znamená, že při konzumaci kolagenu přijímáte především bílkoviny bez dalších kalorií, které často vedou k přibývání na váze.

Kolagen a metabolismus

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu, je způsob, jakým naše tělo zpracovává kolagen. Bílkoviny mají obecně vyšší termický efekt než tuky nebo sacharidy. To znamená, že naše tělo spotřebuje více energie (spálí více kalorií) na trávení a zpracování bílkovin. Když tedy konzumujete kolagen, vaše tělo vydává energii, což je z pohledu regulace hmotnosti pozitivní jev..

Úloha kolagenu při regulaci chuti k jídlu

Ačkoli kolagen sám o sobě nepůsobí jako prostředek potlačující chuť k jídlu, konzumace bílkovin je spojena s pocitem sytosti. Konzumace dostatečného množství bílkovin může přispět ke snížení pocitu hladu, takže je méně pravděpodobné, že budete během dne konzumovat nadbytečné kalorie. Zařazením kolagenu do svého denního režimu můžete zjistit, že se cítíte déle sytí, což jen potvrzuje, že kolagen nijak nepřispívá k přibývání na váze.

Kolagen, kalorie a přibírání na váze - tloustne se po něm?

Vliv kolagenu na zdraví žen

Pro ženy není kolagen důležitý pouze z hlediska krásy. Jde o zdraví a tělesnou rovnováhu. S přibývajícím věkem produkce kolagenu v našem těle klesá, což vede k běžným příznakům stárnutí. Se správným kolagenovým doplňkem však mohou ženy s těmito příznaky bojovat a cítit se opět mladistvě.

Boj proti vráskám

Jedním z hlavních důvodů, proč se ženy obracejí na kolagen, je snížení výskytu vrásek. Kolagen pomáhá udržovat pružnost pokožky, čímž zajišťuje, že zůstane vypnutá a mladistvá.

Zkušenost zákaznice Šárky Lýrové:

„Mně osobně se pití kolagenového nápoje Collamedic rozhodně vyplácí. Po měsíci jsem začala pozorovat zlepšení výživy pleti i pokožky celého těla. Musím podotknout, že je mi 50, jsem v menopauze a ještě trpím vážnějším neurologickým onemocněním a užívám kortikoidy. Díky kolagenu se mi rozhodně zlepšuje i celulitida, kterou připisuji na vrub užívání kortikoidů a velmi se snížilo padání mých vlasů, stejně jako mám menší bolesti kloubů a zad.

Za mě tedy rozhodně samé benefity, ale chce to, dle mého názoru, dlouhodobé užívání.

A zde se kvalita snoubí i s rozumnou cenou. Doporučit dále tedy mohu s klidným svědomím. 👩“

Posílení vlasů a nehtů

Křehké nehty a vypadávání vlasů mohou být nepříjemné. Kolagen poskytuje potřebné živiny pro posílení vlasů a nehtů, podporuje jejich růst a snižuje lámavost.

Zkušenost zákaznice Járy Bednářové:

„Používám téměř rok, výsledky jsou znatelné na nehtech, vlasech i kůži. Mohu jen doporučit.
Prášek si rozmíchávám v džusech, takže rybí příchuť nejde vůbec cítit.“

Vyhlazení celulitidy

Celulitida je problémem mnoha žen. Kolagen může pomoci tím, že posiluje kožní vrstvu pokožky, snižuje výskyt celulitidy a pokožka vypadá hladší.

Zkušenost zákaznice Liběny Šebestové:

„Kolagen používám více než rok, určitě se mi zpevnila kůže, dost zlepšilo celulitidu, vrásky nepřibývají 🙂“

Proč je Collamedic kolagen skvělý partner při hubnutí?

Kolagen Collamedic se odlišuje od ostatních kolagenových doplňků. Je to čistá bílkovina, bez tuků, cukrů a konzervačních látek. Pro ženy, které dbají na své zdraví a stravu, je Collamedic vynikajícím doplňkem zdravého stravovacího plánu.

Víte, že…

„Každých 100 g kolagenu Collamedic obsahuje 1634 Kj. Doporučená denní dávka je 5 g kolagenu. Těchto 5 g bílkovin s nutriční hodnotou 80 Kj je ideálních pro zdravou redukci hmotnosti, což vám zaručí výhody bez dalších kalorií.”

Při redukci váhy kolagen pomáhá pokožce přizpůsobit se “menšímu” tělu. Současně pomáhá pleti adaptovat se na menší množství tuku v podkoží, které mnohdy znamená více vrásek v obličeji.

Kolagen je doplněk stravy, které zasahuje celou řadu faktorů spokojeného života ženy. Je to posilovač zdraví, zejména pro ženy, které chtějí bojovat proti známkám stárnutí, posílit své vlasy a nehty nebo se zotavit po těhotenství. S výrobky, jako je kolagen Collamedic, si ženy mohou zajistit, že dostávají ten nejkvalitnější kolagen, který splňuje jejich potřeby v oblasti krásy a zdraví.

kolagen drink akční sada

Tloustne se po kolagenu?

Užíváním kolagenu neztloustnete. Naopak. Kolagen je kvalitní zdroj bílkovin, které jsou při zdravém stravování velmi důležité. Collamedic kolagen je čistá bílkovina bez tuků, cukrů a konzervantů. Do zdravého stravovacího plánu je přímo ideální. 100 g obsahuje 1634 Kj. Denní dávka je 5 g kolagenu. 5 g bílkovin s nutriční hodnotou pouhých 81 Kj je vhodná pro zdravé snižování váhy.