Jak pomáhá kyselina hyaluronová na vrásky kolem očí a úst

od

Hydratovaná pokožka má mnohem méně dispozic pro vznik vrásek. S přibývajícím věkem se pokožka stává sušší a méně elastickou. Vznikají jemné linky a vrásky. Což je následek nedostatku kyseliny hyaluronové. Její doplnění jemné vrásky vyhladí, protože pleť nabyde zevnitř a vrásky se vypnou.

Kyselina hyaluronová na vrásky?

Zhruba polovina kyseliny hyaluronové ve vašem těle se vyskytuje v kůži, kde váže velké množství vody a udržuje tak hydrataci na vysoké úrovní. Pleť je pružnější, svěží a působí mladistvě. Pokud ovšem holdujete opalování, kouříte, pijete alkohol nebo žijete ve znečištěném ovzduší, množství kyseliny hyaluronové v pleti si tak úměrně snižujete.

 • Kyselina hyaluronová v séru působí na vnější vrstvy pokožky. Jejím efektem v tomto případě je péče o svrchní kožní buňky a může redukovat nejjemnější vrásky a zarudnutí. Důležitý aspekt zde je molekulární hmotnost obsažené kyseliny hyaluronové.
 • Užívání doplňků stravy s kyselinou hyaluronovou může tomuto poklesu zabránit. Bylo prokázáno, že dávky 120–240 mg denně po dobu alespoň jednoho měsíce významně zvyšují vlhkost pokožky a současně snižují svědění a matnost pokožky. (odkaz na klinickou studii)
 • Kyselina hyaluronová je hojně užívanou látkou i pro dermální výplně. Je to látka tělu vlastní a v místě vpichu (rty, vrásky) vydrží v řádu několika let. Funguje jako „vycpávka“ v místě vpichu. Vrásku podepře zevnitř a ta zmizí. U rtů se jedná hlavně o objem.

Kyselina hyaluronová plus kolagen
„omlazující duo“

Naše pokožka je s věkem vrásčitá, a to především díky hormonálním změnám, které způsobují, že pokožka je sušší a méně pružná. Oxidační poškození (sluneční ultrafialové paprsky a normální metabolické funkce těla) ovlivňuje i syntézu kolagenu – proteinu, který tvoří kůži a další pojivové tkáně. Nedostatkem kolagenu kůže trpí a chřadne. Kyselina hyaluronová je hlavní složkou toho, co dává pleti strukturu, a je zodpovědná za její svěží a hydratovaný vzhled.

Benefity kyseliny hyaluronové ve vztahu k pleti

 • Omlazující efekt vyhlazením jemný vrásek
 • Zvlhčení a hydratace pleti
 • Urychlení hojení drobných ran (např. po akné)
 • Navýšení elasticity pleti
 • Může pomoci s hojením ekzémů
 • Může pomoc řešit nežádoucí začervenání pleti

Kyselina hyaluronová – vrásky pod očima a kolem očí

Vráskám kolem očí se někdy říká vějířky. Někdy kohoutí stopy. Nejprve jsou mimické, tedy způsobené tím, že se smějeme a později stařecké, jakkoliv to slovo zní hrozně, kdy už hraje roli hladina kyseliny hyaluronové a kolagenu.

Tento typ vrásek je přirozené mít. Smát se přece nepřestaneme. Ale je možné pleti dát dostatečně kvalitní péči, aby v situacích, kdy je náš obličej bez emocí, nebyly vrásky vidět. Souvisí to s dostatečnou hydratací a podporou kolagenních vláken, která zajistí, že pleť je pružná, nikoliv křehká a tenká. Pomoci může i obličejová gymnastika.

Jaký je nejlepší krém na oční vrásky?

Základní péčí o oční okolí by měl být produkt, který obsahuje kyselinu hyaluronovou, kolagen nebo třeba retinol. Pokožka kolem očí je tenčí než na zbytku obličeje. Navíc je blízko citlivých očí. Nenahrazujte proto oční krém jinými krémy. Mohlo by vás překvapit nepříjemné podráždění pleti i oční sliznice.

Jak a kdy používat oční krém

 • Oční krém na vrásky aplikujte na odlíčenou čistou pokožku ideálně ráno a večer.
 • Krém neroztírejte, ale vklepávejte směrem od vnějšího k vnitřnímu koutku, poté přes víčko se k vnějšímu koutku.
 • Nesnažte se dostat krém příliš blízko k oku. Aktivní látky se do pokožky v pijí a dostanou se všude, kam mají.
 • Pokud máte víc času, můžete se naučit jednoduchou oční masáž, která současně rozproudí krev v pleti a zásobení prospěšnými látkami se zvýší, stejně jako vstřebání krému. Je to i cesta, jak se zbavit černých kruhů pod očima.

Kyselina hyaluronová na vrásky na čele

Vrásky na čele vznikají poklesem elastinu, kyseliny hyaluronové a kolagenu v pleti. Plet není tak pružná a pevná a pokud často zvedáte obočí, pleť se v některý místech „zlomí“. Někdy ženy přistupují k aplikaci botoxu do čela, který mimickým svalům v oblasti obočí znemožní pohyb a tím se zastaví prohlubovaní těchto vrásek.

Vrásky na čele jsou jedním z hlavních ukazatelů, zda trpíte dlouhodobou dehydratací. Voda tvoří až 75 % našeho těla. Při nedostatečném pitném režimu se zpomaluje regenerace a kůže ztrácí pevnost. První známky tohoto stavu můžeme pozorovat hlavně na čele.

Vrásky na čele je možné zmírnit kosmetickými produkty, které obsahují výše zmíněné látky. Dále kvalitními doplňky stravy, které zajistí zvýšení hladiny kolagenu i kyseliny hyaluronové v těle. A v neposlední řadě dodržováním pravidelného dostatečného pitného režimu. Okamžitým účinkem mohou být dermální fillery – injekce s kyselinou hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová vrásky kolem úst

Vrásky kolem úst vznikají od úsměvu, silnou mimikou a ochabujícími klesající tvářemi. To vše by bylo v pořádku, pokud by měla kůže dostatek „stavebního materiálu“ jako v mládí. Základními látkami jsou i zde omílaná kyselina hyaluronová a kolagen. Tyto složky mohou pomoc i v případě, že vás trápí svislé vrásky na horním rtu. Zde je znát zejména pokles kolagenní vláken v kůži. Pokud chcete, aby vaše pleť vypadala stejně dobře jako v mládí, musíte jí dopřát vše, co v mládí měla. Funkčním řešením jsou i obličejové masáže, které rozproudí krev v pokožce a podpoří doručení ozdravných látek a následnou regeneraci.

Kyselina hyaluronová, vrásky kolem rtů a očí – sérum recenze

Collamedic sérum s kyselinou hyaluronovou a dalšími patentovanými látkami je již více než 5 let stálicí v péči o pleť. Na hmotně vlastní firemní laboratoře pracovaly přes dva roky a složení je doslova vybroušený diamant.

Collamedic protivráskové sérum obsahuje:

 • kyselinu hyaluronovou o malé i velké molekulární hmotnosti
 • tři druhy kolagenu také o různých délkách řetězců – tedy pečující o různé vrstvy kůže
 • stabilní formu vitamínu C
 • patentované látky Elfamoist, Atecoron Plus, Lift Oleoactif a SpecPed AO3P

Vedle těchto známých a osvědčených látek ve složení dále najdete koenzymem Q10, peptidy, squalen a arganový olej. Co sérum neobsahuje jsou minerální (ropné) oleje (deriváty), PEGy ani parabeny.

Nezávislé zkušenosti s Collamedic sérem si můžete pročíst na Heurece.

Collamedic - recenze sérum s kyselinou hyaluronovou

Další recenze si můžete pročíst na sociálních sítích.

Zkušenost zákaznice Pavlíny Ř. (@jsemhousewife):

„Naprosto miluju ❤️ opravdu pomohlo již po měsíci se začínajícími vrásky ❤️

Kyselina hyaluronová vnitřně – doplněk stravy

Doplňky stravy s kyselinou hyaluronovou jsou bezpečné pro většinu lidí a přináší spoustu zdravotních benefitů. Tato látka má vliv na pokožku, kdy zvyšuje hydrataci, eliminuje vrásky a urychluje hojení ran. Může ovšem pomoci i s bolestmi kloubů u osob trpících na osteoartrózu.

Víte, že…

Kyselina hyaluronová hraje hlavní roli v hydrataci pleti, protože na sebe dokáže navázat vodu v množství až tisícinásobku své hmotnosti?

Celkově je kyselina hyaluronová prospěšným doplňkem stravy pro různé obtíže a zejména ty, které se týkají zdraví kůže a kloubů. Kyselinu hyaluronovou můžete užívat formou kapslí a tablet.

Kyselina hyaluronová a vitamín C

S přibývajícím věkem se pokožka stává sušší a méně elastickou. Vznikají jemné linky a vrásky. Což je následek nedostatku kyseliny hyaluronové. Vitamín C je silný antioxidant, který může pomoci bojovat s oxidačním poškozením pokožky. Chrání pokožku před poškozením sluncem a může pomáhat se zesvětlováním pigmentových skvrn. Pokud chcete maximalizovat výhody péče o pleť, používejte vitamín C a kyselinu hyaluronovu společně, protože jejich kombinace pomáhá snížit známky stárnutí pokožky.

Collamedic kapsle s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C

Collamedic – kyselina hyaluronová, kapsle (tablety)

Jedním z pilířů Collamedic péče jsou hyaluronové kapsle obsahující navíc i kolagen. Ale stěžejní látkou je zde patentovaná látky ExceptionHYAL Star, které v denní dávce přijmete opravdu velké množství – tedy 200 mg (4 kapsle). Je to jeden ze základních parametrů, který je nutný při výběru kvalitního doplňku stravy sledovat. Tím druhým je molekulární hmotnost obsažené kyseliny hyaluronové.

Tato formulace byla vyvinuta speciálně pro potravinové doplňky zlepšující tonalitu, hydrataci a elasticitu pleti. Klinické testy provedené s látkou ExceptionHYAL Star ukázaly, že užívání této látky redukuje drobné vrásky o 20,8 % a hluboké vrásky o 21 %.

Kapsle obsahují v denní dávce i 1000 mg mořských kolagenních peptidů. Je to ovšem pouze doplňující funkce tohoto přípravku. Pro zvýšení kolagenní vláken v pleti je nutné přijímat 3000-5000 mg mořského hydrolyzovaného kolagenu. Kombinaci obojího včetně silného vitamínu C získáte zakoupení této akční sady:

Co způsobuje nedostatek kolagenu v pleti?

Pokud vnímáte svou pleť jako bez energie, vlasy bez lesku, případně se vám pravidelně lámou či štěpí nehty, znamená to, že vaše tělo má nedostatek kolagenu.

Je více příčin, které urychlují snižování hladiny kolagenu v těle

 • Vysoká konzumace cukru– zrychlený proces glykace, kdy se škodlivé krevní cukry připojují k dermálním bílkovinám kolagenu a elastinu a snižují tak jejich funkčnost. Pleť ochabuje.
 • Kouření– chemické látky obsažené v kouři z cigaret poškozují jak kolagen, tak elastin v kůži. Nikotin zužuje krevní cévy ve vnějších vrstvách kůže. To snižuje zdraví pokožky tím, že se jí nedostávají živiny a kyslík v potřebném množství. Pleť je mdlá až našedlá.
 • Pobyt na slunci– ultrafialové záření oslabuje a ničí kolagenová vlákna v pleti, pokud pokožka není chráněna kosmetickými přípravky na opalování. Takto poškozený kolagen v dermis nefunguje správně a vznikají vrásky.
 • Proces stárnutízpůsobuje, že zásoba kolagenu se v průběhu života přirozeně vyčerpává. Neexistuje žádný způsob, jak tomu zabránit, proces lze pouze zpomalit.
Collamedic - kyselina hyaluronová, kapsle, tablety